پوکه معدنی از ساختمان سازی تا کشاورزی

با کیفیت ترین پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست؟

هدف ما نشان دادن با کیفیت ترین پوکه معدنی ایران است. پوکه معدنی معادل انگلیسی آن پومیس می ‌باشد که در واقع به سنگ های آتشفشانی بسیار سبک و متخلخل می گویند که در اثر فوران آتشفشان به سطح زمین می آیند و در دسترس قرار می‌ گیرند. بعد از فوران آتشفشان، گاز از درون گدازه ‌های شیشه‌ ای که به سرعت در حال سرد شدن هستند خارج می شود و همین امر موجب متخلخل شدن این پوکه‌ ها می ‌شود. پوکه سبک دانه معدنی در همه جای دنیا وجود ندارد و فقط در مناطق آتشفشانی قابل استخراج است.

کدام پوکه معدنی با کیفیت تر است؟

با کیفیت ترین پوکه معدنی در سراسر ایران پوکه معدنی است که از دل کوه های شهرستان قروه استخراج می شود و به سراسر ایران ارسال می گردد این پوکه معدنی از وزن پایین و کیفیت بالایی برخوردار است.

اساس تعیین کیفیت پوکه معدنی چیست؟

کیفیت پوکه معدنی با توجه به کاربرد و بر اساس چگالی، درجه سختی و سایز پوکه معدنی سنجیده می شود و در پوکه معدنی شهرهای مختلف با هم متفاوت است.

 مثلا در ساخت بتن و یا بلوک سبک هر چقدر چگالی پوکه معدنی کمتر و درجه سختی پوکه معدنی بیشتر باشد کیفیت آن بیشتر است و از استحکام بالایی برخوردار است. اما در کل با توجه به بیشتر مصارف پوکه معدنی مهمترین شاخص تعیین کیفیت پوکه معدنی، چگالی آن است که در پوکه شهرهای مختلف با هم یکی نیست.

بهترین پوکه از نظر چگالی کدام پوکه است؟

از بین پوکه صنعتی و پوکه معدنی بهترین پوکه از نظر چگالی پوکه معدنی است چون در اعماق زمین با فشار و دمای بیشتر در مدت زمان بیشتری و به صورت طبیعی تولید می شود که نتیجه این شرایط تخلخل بیشتر و چگالی کمتر است بدین معنی که ( چگالی به نسبت جرم به حجم گفته می شود فرض کنید دو تا سنگ داریم به وزن یک کیلوگرم چگالی سنگی کمتر است که حجم بیشتری داشته باشد.) در نتیجه پوکه معدنی بر خلاف ظاهرش به راحتی بر روی آب شناور خواهد شد و همین امر کمک فراوانی به استحکام بالای آن می کند.

پوکه معدنی شناور

اما بین پوکه های معدنی سراسر کشور ایران بنا به دلایلی زمین شناسی شرایط تولید پوکه معدنی با چگالی پایین را معادن پوکه معدنی شهرستان قروه دارا می باشند که با استفاده از این پوکه معدنی در مصالح ساختمانی می توان سازه های سبک تر از دیگر سازه ها را تولید  کرد که امروزه سبک سازی در ساخت وساز به خصوص ساخت و سازهای عظیم بسیار مهم و قابل توجه است.

پوکه معدنی

بهترین پوکه از نظر درجه سختی کدام پوکه است؟

باز هم پوکه معدنی با توجه به شرایط محیط تولید و مخصوصا مدت زمانی که این پوکه ها در دمای بالا می مانند از پوکه های صنعتی مقاوم تر هستند و در ساخت و ساز های مورد استفاده باعث مقاومت بالاتر می شوند و در نتیجه امنیت سازه بیشتر می شود.

از نمونه میزان مقاوم بودن پوکه معدنی می توان به این اشاره کرد که در مصالح دو سازه تاریخی عظیم کولوسئوم و پانتئون از پوکه معدنی استفاده شده است و یکی از مهمترین دلایل پایداری و ماندگاری طولانی مدت این آثار باستانی پوکه معدنی می باشد که نکته بسیار جالب  مهمی است.

رومی‌ها و یونانی‌ها از قدیم می‌ دانستند که برخی از سنگ ‌های آتشفشانی دارای ویژگی ‌های خاصی هستند. این سنگ ‌ها پس از خرد شدن و سپس به صورت گرد درآمدن، با دوغاب آهک و ماسه، ملاتی ایجاد می ‌کنند. این ملات نه تنها دارای پایداری فشاری است، بلکه در برابر املاح آب دریا و مواد محلول در آب نیز پایدار است.

 یونانی ‌ها این سنگ را از جزیره ‌ای به نام ترا که اکنون سانتورینی نامیده می‌ شود به دست می ‌آوردند. این نوع سنگ هنوز هم مورد استفاده است. پومیس از زمان امپراطوری روم به عنوان یک ماده ساختمانی سبک وزن به کار برده شده است. در طی قرن نوزدهم در اروپا کاربرد زیادی داشته است. می توان گفت که استفاده از پوکه معدنی و پی بردن به خاصیت مقاومت بالای آن از زمان دیرین مورد استفاده بشر بوده است۰

درجه سختی بالای پوکه معدنی باعث ایجاد سازه های مقاوم در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله خواهد شد که امروزه کشور ما ایران نیز نسبت به گذشته با زلزله های بیشتری مواجه شده است که نمونه ای از زلزله مثله زلزله بم کرمانشاه و سر پل ذهاب بوده است.

متخلخل بودن پوکه چه فایده ای دارد؟

متخلخل بودن پوکه ها چه صنعتی چه معدنی باعث سبک تر شدن و عایق بودن سازه ها می شود. از طرفی پوکه معدنی درجه تخلخل بیشتری نسبت به همه پوکه های صنعتی دارد پس می توان گفت که پوکه معدنی جزو بهترین مصالح جهت ساخت سازه های سبک و عایق صدا و گرما و سرما می باشند این بدین معنی است که پوکه معدنی مخصوصا پوکه معدنی قروه هم سبک بوده و هم از تخلخل بالایی برخوردار است.

کیفیت پوکه

پوکه ای با کیفیت است که بیشترین درجه سختی و در مقابل آن کمترین چگالی را دارا باشد. با کیفیت ترین پوکه از بین پوکه های صنعتی و معدنی، پوکه معدنی قروه می باشد.

با کیفیت ترین پوکه معدنی در ایران هم پوکه معدنی قروه است که دارای بالاترین میزان تخلخل و کمترین چگالی نسبت به سایر پوکه معدنی های سطح کشور است و از طرفی دارای درجه سختی برابر با مقاوم ترین پوکه معدنی را دارا می باشد.

با پوکه معدنی قروه می توان سازه هایی محکم و در عین حال سبک و  همچینی ضد زلزله و عایق صوت و دما ساخت و از زندگی در منزل در کنار خانواده از آرامش و آسودگی خاطر بیشتری برخوردار بود.

جهت سفارش و تهیه پوکه معدنی شهرستان قروه و همچنین مشاوره در زمینه تهیه پوکه معدنی از انواع مناسب بر حسب کار مورد نظر می توانید با شماره دفتر : ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹ و همچنین شماره همراه : ۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸ تماس حاصل فرمائید.

هدف ما تامین نیاز شما و در کنار آن آگاهی کامل از محصول سفارش داده شماست.

فروش پایان کار نیست آغاز یک تعهد است. سعی ما ارائه بهترین و مرغوب ترین پوکه جهت ساخت و ساز های هم وطنان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *