مقاوم سازی با پوکه معدنی

وزن مخصوص پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست و چه کاربردی دارد؟ پوکه معدنی که معادل انگلیسی آن پومیس می‌باشد در واقع به سنگ های آتشفشانی بسیار سبک و متخلخل می گویند که در اثر فوران آتشفشان به سطح زمین می آیند و در دسترس قرار می ‌گیرند. بعد از فوران آتشفشان، گاز از درون گدازه ‌های شیشه ‌ای که به سرعت در حال سرد شدن هستند خارج شود و همین امر موجب متخلخل شدن این پوکه‌ها می‌شود. پوکه سبکدانه معدنی در همه جای دنیا وجود ندارد و فقط در مناطق آتشفشانی قابل استخراج است. در این مقاله قصد داریم وزن مخصوص پوکه معدنی را با مصالح دیگر مورد مقایسه قرار دهیم.

باید قبل از اینکه به فکر استخراج و فروش پوکه معدنی بود ، نیاط به کشف یک معدن پوکه می باشد که بتوان از آن با استفاده از ماشین آلات و ادوات مختلف پوکه معدنی را استخراج نمود پس در ابتدا یک معدن با ارزش را پیدا کنید.

دلیل نمی شود تا یک معدن معمولی دیدید فکر کنید بهترین نوع پوکه را می توانید تولید کنید پوکه معدنی نقاط مختلف کشور با هم متفاوت است و می توان گفت بهترین نوع پوکه معدنی در شهرستان قروه استان کردستان در دل کوه های آتشفشانی خاموش وجود دارد و در سطح کشور بهترین نوع پوکه معدنی را شامل می شود .

بعد از کشف و پیدا کردن یک کوه مملو از پوکه معدنی نیاز است ابتدا سنگ های معدنی معدن مورد آزمایش قرار بگیرند و بعد از اینکه از مرغوبیت آن آگاه شدید و میزان مقاومت میزان وزن و استحکام مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت اقدام به استخراج پوکه معدنی کنید  رعایت این اصول قبل از انجام استخراج لازم و ضروری بوده که قبل از اعمال هزینه های سنگین و راه اندازی ادوات و ماشین آلات لازم اول ارزش و میزان مرغوبیت پوکه معدنی ارزیابی شود .

بعد از آن می توانید با استفاده از دستگاه هایی چون بولدوزر، حفار کابل دار و دستگاه سنگ تراش پوکه معدنی که ماشین الات مورد نیاز برای کار در معدن پوکه هستند دست به حفاری و  استخراج زد .

بعد از انجام استخراج پوکه معدنی در این هنگام برای حمل پوکه نیاز به وسیله حمل بار مثل کامیون و تریلر دارید که پوکه استخراج شده را از معادن و دل کوه ها به نقاط در دسترس و مورد نیاز عموم مردم جهت استفاده و بهره برداری منتقل کرد.

وقتی که سنگ های پومیس یا همان پوکه معدنی را به محل مورد نظر می آورند اولین کاری که بعد از استخراج اولیه  انجام می شود با استفاده از دستگاه الک  و ادوات دیگر شروع به جداسازی انواع مختلف پوکه معدنی از همدیگر می کنند .

کاربردهای پوکه معدنی

 – پوکه معدنی در ساخت انواع بتن سبک مورد استفاده قرار می‌ گیرد و امروزه این امر با طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد .

 – پوکه معدنی در ساخت انواع بلوک های ساختمانی سقفی و دیواری مورد استفاده است و جایگاه خاصی را در ساخت سازه های ریز و درشت ساختمانی کسب کرده است .

 – پوکه معدنی در شیب بندی کف ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

–  سبک سازی سازه‌ ها یکی از موارد مهم استفاده از پوکه است سبک سازی که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و جزو ملزومات اساسی در ساخت سازه های ساختمانی جهت بالا بردن ایمنی و سلامت افراد شده است  .

–  به دلیل استحکام بالای پوکه معدنی، در مقاوم ‌سازی سازه نیز از آن استفاده می ‌شود   و جزو مقاوم ترین مصالح ساختمانی موجود در بازار است.

–  برای محافظت عناصر ساختمان از خوردگی و عایق بندی آن نیز از پوکه استفاده می ‌شود و چوکه عایق مناسبی حتی برای گرما و سرما می باشد .

–  در تصفیه آب نیز می ‌توان از پوکه استفاده کرد و پوکه معدنی در این هنگام همچون فیلتر عمل می کند .

 – در ساخت آبنما و طرح‌ های بدین شکل از پوکه استفاده می‌ شود و جلوه و منظره زیبایی را به ارمغان می آورد .

 – در کشاورزی نیز از پوکه استفاده می ‌شود بیشتر استفاده از پوکه معدنی در کشاورزی برای بستر سازی می باشد از طرفی چون پوکه معدنی سر شار از گوگرد است برای رشد و نمو و پرورش گل و گیاه و درخت نیز بسیار مفید است .

–  در مکان‌هایی که صدای زیادی تولید می‌ کند (مانند موتور خانه‌ ها و … ) برای عایق صدا از پوکه استفاده می ‌شود.

_ یکی از مهمترین کاربرد های پوکه معدنی ، استفاده از آن در کشاورزی و باغات می باشد .

وزن مخصوص پوکه معدنی

در بیشتر صنایع از پوکه معدنی قروه استفاده می کنند و در بالا به کاربرد های مختلف آن اشاره خلاصه ای شد که در مقالات آینده به طور مفصل به بررسی هر مورد خواهیم پرداخت .

اما مهندسان عمران و معماری علاوه بر اینکه به خواص پوکه معدنی توجه می کنند، به وزن آن نیز بسیار اهمیت می دهند.

وزنی که پوکه معدنی شهرستان قروه دارد چیزی بین ۵/۰ الی ۷/۰ است که اگر بخواهیم یک عدد ثابت در نظر بگیریم باید گفت که وزن مخصوص پوکه  کمتر از ۱ می باشد  که به نوبه خود در میزان وزن بی نظیر است و مصالح مشابهی مثله ان وجود ندارد .

همین ویژگی یعنی سبک بودن و وزن بسیار پایین پوکه باعث شده است که در پروژه های بزرگ عمرانی و معماری از پوکه استفاده کنند.

چرا که هم وزن کمی دارد و هم از خواص زیادی برخوردار است که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد .

اگر به کیفیت کار خود اهمیت می دهید اگر به دنبال بهترین ها هستید اگر بهترین بودن برای شما اهمیت دارد و می خواهید در تمام پروژه های صنعتی کار شما بهترین باشد ، باید از بهترین مصالح استفاده کنید و در کنار آن هم به مزایای بسیار بالای آن هم توجه کنید .

پوکه وزن سبک دارد و از مقاومت بالا نیز برخوردار است پس بهترین گزینه برای شما است تا سرعت کارتان را افزایش دهید. جهت دریافت بهترین و مرغوب ترین با ما تماس بگیرید و با اولین خرید و سفارش با ما هم قدم شوید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید و تهیه بهترین نوع پوکه می توانید با شماره دفتر مرکزی جهان پوکه در شهرستان قروه به شماره ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹ تماس حاصل نمایید و یا با شماره همراه ۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸ تماس حاصل نمایید. سعی و تلاش ما جلب رضایت مشتری است. کیفیت را با ما تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *