پوکه معدنی از ساختمان سازی تا کشاورزی

پوکه معدنی در آکواریوم

در این مقاله شما را بطور کامل با کاربرد پوکه معدنی در آکواریوم آشنا میکنیم. پوکه معدنی در انواع مختلف و در سایز بندی و قالب های مختلف وجود دارد. درباره پوکه معدنی بحث های زیادی انجام شده است و همانطور که می‌دانید پوکه معدنی کاربردهای فراوانی دارد و یکی از این کاربردها استفاده از پوکه معدنی در آکواریوم است. در اینجا توضیح کوتاهی درباره پوکه معدنی خواهیم داد و پس آن درباره کاربرد های مختلف پوکه معدنی به گفتگو خواهیم پرداخت.

 

پوکه معدنی چیست؟ و چگونه در طبیعت یافت می شود ؟

پوکه معدنی نوعی سنگ آذرین است که از مواد سیلیکاتی تشکیل می ‌گردد . هنگامی که آتشفشان شروع به فعالیت می ‌کند مواد درون هسته زمین به شکل گاز و مواد مذاب از دهانه آتشفشان خارج می ‌گردد . این مواد بعد از خارج شدن از دهانه آتشفشان به زمین می ‌نشینند و رفته‌ رفته سرد می‌ شوند. با سرد شدن مواد خارج شده ، پوکه معدنی پدید می‌ آید. پس پوکه معدنی به صورت طبیعی تشکیل می شود و برای دست یابی به آن نیاز به حفاری و استفاده از ماشین آلان مختلف است .

خصوصیات پوکه

پوکه معدنی تخلخل بسیار بالایی دارد و وزن آن بسیار کم است و هیچ ماه معدنی یا مصالح ساختمانی دیگری با این وزن موجود نمی باشد .

پوکه معدنی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و جزو مقاوم ترین مصالح ساختمانی موجود در بازار است از این رو مورد استقبال همه قرار گرفته است.

پوکه معدنی در سایزها و اندازه‌ های گوناگونی دیده می ‌شود و یک دست و یک نوع نیست و انواع متفاوتی دارد و در دسته بندی های مختلف ری و درشت قرار می گیرد که هر دسته نام و خواص و کاربرد های خاصی دارد .

پوکه معدنی و دلیل استفاده در آکواریوم

شاید برای شما هم سؤال باشد که چرا از پوکه معدنی در آکواریوم استفاده می ‌کنند؟ چه مزیتی دارد و دلیل اصلی استفاده از آن چیست؟

در پوکه معدنی تخلخل فراوانی وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است و به دلیل اینکه از مواد مذاب تشکیل شده از خاصیت منحصر به فرد آنتی باکتریال برخوردار است از این رو داشتن این خاصیت سبب می شود تا از رشد باکتری ‌ها درون آب آکواریوم جلوگیری ‌کند.

از طرفی وجود پوکه معدنی در آب آکواریوم به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجهی گوگرد که برای رشد گیاهان مختلف مفید است موجب بهبود رشد گیاهان درون آب می‌ شود.

بهبود رشد گیاهان درون آب موجب می ‌شود تا اکسیژن لازم و مواد معدنی به اندازه کافی به ماهی ‌ها برسد و ماها ها از سلامت بیشتری برخوردار باشند .

پوکه معدنی در رنگ ‌ها و اندازه‌ های مختلفی دیده می ‌شود از این رو وجود پوکه معدنی در آکواریوم جلوه زیبایی را به وجود می ‌آورد و منظره زیبایی را به وجود می آورد.

پوکه معدنی و نحوه استفاده آن  در  آکواریوم

نحوه استفاده از پوکه معدنی در آکواریوم هم خالی از بحث نیست. نحوه استفاده از پوکه معدنی در آکواریوم بسیار آسان است . در ادامه شما را با نحوه استفاده از پوکه معدنی در آکواریوم آشنا می ‌کنیم.

در قدم اولین برای خرید پوکه معدنی می‌ توانید به مراکز فروش پوکه معدنی مراجعه کنید و با مشاهده انواع پوکه معدنی و ابعاد و اشکال مختلف آن پوکه مورد نظر را بر حسب سلیقه انتخاب کنید .

پس از خرید پوکه، ماهی ‌ها را درون ظرفی قرار دهید و آکواریوم را به صورت کامل شست و شو دهید حتما دقت شود که پوکه با آب خالی شسته شود و به دلیل قرار گرفتن در کنار ماهی ها به هیچ وجه از مواد شوینده جهت شست و شو استفاده نشود .

بعد از شست شو دادن آکواریوم اجازه دهید تا آکواریوم کاملاً خشک شود این عمل سبب می شود تا اکواریوم تر نباشد و موقع استفاده از پوکه پوکه ها دقیق در محل مورد نظر ما قرار گیرند .

در این زمان پوکه ‌های معدنی را تنها با آب خالی شست و شو دهید و نیاز به استفاده از مواد شوینده نیست .

بعد از خشک شدن آکواریوم پوکه معدنی را درون آکواریوم بریزید و سپس گیاه را روی پوکه قرار دهید.

حال آب را درون آکواریوم بریزید و ماهی ‌ها را نیز وارد آکواریوم کنید.

پوکه معدنی اکنون درون آکواریوم قرار دارد و باعث می ‌شود آب آکواریوم آنتی باکتریال شده و به طور خودکار آب آکواریوم تسویه شود.

قیمت پوکه معدنی

شما با توجه به میزان پوکه ‌ای که برای آکواریوم نیاز دارید خرید کنید. قیمت پوکه معدنی در آکواریوم چندان زیاد نیست و همه توانایی خرید آن را دارند اما قیمت پوکه معدنی که انتخاب می ‌کنید با توجه به خصوصیات آن متفاوت است.

مثلاً برخی از پوکه ‌ها توسط کارخانه به شکل گوناگونی تولید می ‌شوند تا جلوه زیبا تری به آکواریوم دهند. پس مسلماً قیمت این پوکه معدنی نسبت به پوکه معدنی ساده و طبیعی بیشتر است.

شما برای اطلاع دقیق از قیمت خرید پوکه معدنی در آکواریوم می‌توانید به سایت‌ های فروش پوکه معدنی مراجعه کنید و یا به مراکز فروش این محصول سر بزنید تا از قیمت دقیق پوکه معدنی  در آکواریوم با اطلاع شوید و پوکه معدنی مورد نظرتان را تهیه کنید. ما در سایت جهان پوکه به دنبال ارائه اطلاعات مختلف درباره پوکه معدنی هستیم تا همه با آن آشنا شده خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن را بدانند و بر حسب نیاز به تهیه و استفاده از آن بپردازند .

بهتر است اصل را به استفاده از مواد طبیعی بذاریم استفاده از مواد طبیعی سبب می شود که از مواد صنعتی و بعضا مواد شیمیایی که در تولیدات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند از ما دور شده و به نحوی به سلامتی خود و جامعه کمک فراوان تری داشته باشیم و موجب رونق اشتقال در شهر های کوچک مثله شهرستان قروه واقع در استان کردستان شویم .

جهت سفارش و دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید و تهیه بهترین نوع پوکه می توانید با شماره دفتر مرکزی جهان پوکه در شهرستان قروه به شماره ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹ تماس حاصل نمایید و یا با شماره همراه ۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸ تماس حاصل نمایید. سعی و تلاش ما جلب رضایت مشتری است. کیفیت را با ما تجربه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *