پوکه معدنی سفید و کاربرد آن

پوکه معدنی عدسی سیاه قروه

پوکه معدنی

پوکه معدنی از گدازه ‌های آتشفشانی تشکیل شده است که پس از فوران و رسیدن به سطح زمین و سرد شدن به صورت دانه ‌های ریز و درشت و در اندازه ها و ابعاد مختلف درآمده‌ که سطح آن به صورت حباب حباب دارای سوراخ‌ هایی است. نام علمی پوکه معدنی پومیس (Pumice) است. از مهمترین ویژگی‌ های پوکه معدنی می توان به استحکام بالا و سبکی آن اشاره کرد. پوکه معدنی یک نوع سنگ آتش فشانی بسیار سبک و متخلخل است این نوع سنگ آتش فشانی زمانی ساخته می ‌شود که که گاز گدازه ‌های شیشه ای که در حال سرد شدن باشند و به سرعت از زیر زمین خارج شوند. محل استخراج فقط در مناطق آتشفشانی بوده که پس از مدتی به صورت کوه های مملو از پوکه معدنی و به صورت آتشفشان های خاموش در آمده اند.

پوکه معدنی دارای وزن پایین و مقاومت و سختی بالایی است، بدین جهت از آن در ساخت و ساز ساختمانی استفاده می ‌شود. در صنعت ساختمان سازی از پوکه معدنی برای شیب بندی کف و سقف استفاده می ‌شود این امر به جهت سبک سازی سازه های ساختمانی است.

ویژگی ‌های پوکه عدسی سیاه قروه

وزن کم پوکه عدسی سیاه قروه سبب شده تا پوکه عدسی مشکی قروه سبک با وزن بسیار پایین باشد که این امر به دلیل فضا های

خالی است که در درون آن می باشد. وزن مخصوص این نوع پوکه معدنی عدسی سیاه به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم در هر متر مکعب می باشد. وزن مخصوص بتن سبک تولید شده با پوکه مشکی عدسی قروه در حالت غیرمتراکم ۷۰۰ کیلوگرم و در حالت متراکم ۹۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

ویژگی دیگر پوکه عدسی سیاه قروه عایق بودن آن می باشد.

پوکه عدسی مشکی قروه عایق بسیار خوب حرارت و گرما و صوت می ‌باشد. به همین دلیل برای محاسبه عایق بودن پوکه عدسی سیاه آن را به آزمایشگاه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بردند و نتیجه آزمایش این شد که ضریب هدایت حرارتی پوکه سیاه قروه را عددی نشان داده که واقعا به صورت یک عایق خوب و قوی عمل می کند.

پوکه عدسی سیاه قروه به دلیل وجود حفره با ساختار سلولی و فضاهای خالی موجود در سبک دانه پوکه معدنی سیاه سبب استهلاک صوت پس از برخورد با آن می گردد.

تراکم ناپذیری پوکه معدنی عدسی سیاه قروه

برای تست ویژگی تراکم ناپذیری پوکه معدنی عدسی مشکی قروه آن را زیر فشار های ثابت و متناوب قرار دادند، تاثیری بر ظاهری و میزان فضای خالی درون آن نداشته و سبب تراکم سبک دانه نمی شود که این امر نشان دهنده مقاومت بالای پوکه در برابر فشارهای مختلف است.

ویژگی بعدی جذب آب مناسب پوکه معدنی عدسی سیاه قروه

بسته بودن منافذ داخلی دانه پوکه و عدم ارتباط با سطح دانه (عدم وجود حفره در سطح و یکپارچه بودن ) سبب کاهش میزان جذب آب نسبت به سایر دانه های طبیعی و کاهش مضرات این ویژگی گردیده است.

ویژگی بعدی عمر مفید پوکه معدنی عدسی سیاه قروه

عمر مفید بیش از ۱۰۰ سال پوکه معدنی و دانه های پوکه قروه چندین برابر انواع پوکه معدنی بی کیفیت بستان آباد و دماوند می باشد. یکی از دلایل عمده مصرف این محصول در کل کشور عمر بالای آن می باشد. در برابر آتش مقاوم بوده و در مقابل یخ زدگی هم از مقاومت بالایی برخوردار است.

کاربرد پوکه عدسی سیاه قروه

پوکه معدنی عدسی سیاه قروه کاربردهای زیادی دارد از جمله کاربرد پوکه سیاه عدسی در بلوک سازی و کف ‌پوشی ساختمان است.

مواد دیگر کاربرد پوکه عدسی سیاه عبارتند از:

استفاده در ساختمان شامل تولید بلوک سبک ، کف سازی سقف و شیب بندی بام می باشد ، بتن سبک سازه ای ، استفاده در کشاورزی به عنوان خاک سبک و حفظ کننده رطوبت خاک، گلدان و فضای سبز آپارتمانی استفاده در راه سازی به عنوان بستر یا روسازی، ساخت تونل، سد سازی و استفاده در محیط زیست به عنوان عنصر تصفیه کننده آب و فاضلاب فروش پوکه معدنی استفاده به عنوان پر کننده و زهکش سبک در ساختمان های پایین تر از سطح زمین، بندر سازی و تونل سازی است.

انواع مدل های دانه های پوکه معدنی سیاه عدسی

به روش های گوناگون می توانند با مواد قیری مخلوط شوند. از اختلاط این سبک دانه‌ ها با قیر مخلوط شده، نوعی پوشش مناسب برای جایگزینی بتن بام به دست می آید.مخلوط پوکه سیاه معدنی با قیر روانی و صافی قابل قبولی دارد و می ‌تواند مستقیم پمپ شود و سبب اجرا با سرعت بیشتر و بعضا دقت بالاتری باشد.

همچنین می توان با سبک دانه‌های پوکه سیاه، آسفالت گرم ساخت. روش تهیه همانند آسفالت گرم معمولی است و تفاوت خاصی ندارد. اما تمام یا بخشی از ریزدانه سبک با ماسه شکسته جایگزین می شود تا مقاومت بیشتری حاصل شود.

 مخلوط حاصل دارای ویژگی های خوبی از نظر زه ‌کشی بوده و دارای مقاومت مناسبی در برابر بار های ناشی از آمد و شد می باشد. وزن فضایی مخلوط های قیری و پوکه سیاه معدنی می تواند کمتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم باشد .

کیفیت پوکه معدنی عدسی سیاه قروه

کیفیت پوکه معدنی بر اساس وزن پوکه مشخص می شود هر چه وزن کمتر کیفیت بالاتر است. کیفیت پوکه معدنی عدسی سیاه قروه به صورتی است که وزن هر متر مربع ۶۰۰ الی ۷۰۰کیلوگرم است که از معادن احمد آباد استخراج می گردد.

نام های دیگر پوکه معدنی عدسی سیاه عبارتند از: پوکه برای بلوک، پوکه بلوک زنی، پومیس عدسی، پوکه عدسی و…

چطور پوکه معدنی قروه خریداری کنیم؟

پوکه معدنی قروه در سایزهای بادامی، عدسی، نخودی، فندوقی و ماسه‌ای قابل فروش است.

– انواع پوکه قروه قابل فروش در سایت جهان پوکه:

– سنگ پوکه بادامی قروه:

پوکه بادامی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین ۱۸ الی ۲۶ میلیمتر است.

– سنگ پوکه معدنی فندوقی قروه:

پوکه فندقی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین ۱۰ الی ۲۰ میلیمتر است.
– سنگ پوکه معدنی نخودی قروه:

پوکه نخودی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین ۵ الی ۱۲ میلیمتر است.
– سنگ پوکه معدنی عدسی قروه:

پوکه عدسی یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین ۳ الی ۷ میلیمتر است.
– سنگ پوکه معدنی ماسه‌ای قروه:

پوکه معدنی ماسه‌ای یکی از انواع پوکه معدنی قروه است که سایز آن بین ۰ الی ۵ میلیمتر است.

جهت سفارش پوکه معدنی درجه یک قروه می توانید با شماره۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸  

  تماس حاصل نمایید و یا به دفتر فروش مجموعه ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹ تماس گرفته یا مراجعه کنید.

قروه خیابان شریعتی روبروی آزمایشگاه رازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *