تولید و پخش جهان پوکه

پوکه معدنی قروه در تهران

پوکه معدنی نوعی سنگ است که از آن در ساختمان سازی ، کشاورزی ،  نساجی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود . در ساخت و ساز از پوکه برای شیب بندی و کف پوشی و موارد بسیار دیگری استفاده می شود . پوکه معدنی قروه در تهران امروزه طرفداران زیادی دارد و علاوه بر مردم عادی مصالح فروشان تهرانی هم به سمت و سوی خرید و فروش آن روی آورده اند.

پوکه معدنی در مناطق آتشفشانی یافت می شود . در گذشته در زمان فوران آتشفشان مواد مذابی که بر روی سطح زمین جاری می شد کم کم سرد شده و پوکه را بوجود می آورد . هنگام سرد شدن این مواد مذاب ، گاز هایی از آن خارج می شود ( مانند زمانی که آب جوش می آید ). خروج این گاز ها که با سرد شدن این مواد همراه است باعث می شود که سطح پوکه معدنی سوراخ سوراخ شود . این ویژگی در سنگ پا که خود نوعی پوکه معدنی است کاملا قابل مشاهده است .

پوکه در اندازه های ریز و درشت و مختلف و متخلخل ایجاد می شود . پوکه معدنی به دلیل وزن سبکی که دارد ( بر روی آب شناور می ماند ) ؛ بسیار مورد توجه عزیزان مشغول در صنعت ساخت و ساز قرار گرفته است .

در مکان هایی که باید روی سطح ( کف اتاق ها و یا کف پشت بام ) را برای رسیدن به ارتفاع مناسب پر کرد با استفاده از پوکه به جای ماسه یا خاک ، وزن کلی سازه به طور چشمگیری کاهش می یابد .

خاصیت دیگر پوکه معدنی که بسیار مهم است درجه سختی بالای آن است که نسبت به همه مصالح دیگر بالاتر است . به طوری که در برابر فشار بسیار مقاوم است . درنتیجه زمانی که کف را با آن پر می کنیم و روی آن را مثلا سنگ فرش می کنیم ، پوکه نشست نکرده و به صورت یکنواخت سالیان سال باقی خواهد ماند .

تاریخچه پوکه معدنی

پوکه برای اولین بار توسط یونانی ها و رومی ها در گذشته های بسیار دور مورد استفاده قرار گرفت . آنها این سنگ معدنی را در جزیره ترا ( سانتورین امروزی ) در هنگام جمع آوری سنگ های آتشفشانی پیدا کردند . با برداشتن این سنگ و حس سبکی آن از روی کنجکاوی آن را در آب انداختند . با اینکار مشاهده کردند که بر خلاف سنگ های دیگر در آب فرو نرفته و بر روی آن شناور می ماند .

با توجه به سوراخ های حباب مانندی که روی پوکه معدنی وجود دارد در ابتدا از آن برای زدودن پوسته مرده بدن به عنوان سنگ پا استفاده می کردند که البته امرزه هم مورد استفاده قرار می گیرد که از نظر علمی سبب آرامش روانی فکری و ذهنی می شود . پس از مدتی با تحقیق بر روی پوکه متوجه شدند که ترکیب پوکه خرد شده با دوغاب آهک و ماسه ،ملاتی را بوجود می آورد که نه تنها در ساخت و ساز پس از خشک شدن بسیار محکم می شود بلکه در برابر آب هم مقاوم است .

پوکه معدنی قروه

پوکه قروه با بهترین کیفیت ممکن در سطح کشور از معادن مختلف شهرستان قروه استخراج می شود . ارسال پوکه معدنی به تمام نقاط ایران از طرف شرکت جهان پوکه انجام می شود و به درخواست مشتری از نظر حجم و روش ارسال ، پس از بارگیری به مقصد اعلام شده توسط مشتری روانه می گردد.

پوکه معدنی شهرستان قروه  بسیار سبک است و از درجه سختی بالایی نیز برخوردار است. پوکه قروه به دلیل ویژگی هایی که دارد ، در بین مشتریان در سراسر کشور بسیار محبوب است . همچنین ما در جهان پوکه برای جلب رضایت بیشتر مشتری به صورت کامل به مراحل بارگیری و ارسال پوکه معدنی نظارت داریم  و از کیفیت و خالص بودن پوکه ارسالی اطمینان کامل حاصل می کنیم.

این نظارت و مراقبت در بارگیری باعث می شود که در هنگام کار ماده ای غیر از پوکه داخل بار وارد نشده و مشتری پوکه معدنی خالص دریافت کند . پوکه خالص یعنی باری که در آن خاک و سنگ نباشد ( که نباید هم باشد ) .

وجود خاک و سنگ در بار باعث سنگینی محموله خواهد شد . این موضوع اگر مورد توجه قرار نگیرد به طوری که میزان ناخالصی بار زیاد شود موجب پایین آمدن کیفیت کار می شود .

ما همیشه سعی بر آن داشته ایم که در اسرع وقت و بدون کوچکترین معطلی سفارش مشتریان محترم را جهت ارسال آماده کنیم و به فضل الهی تا به این لحظه تمام عزیزانی که از جهان پوکه خرید کرده اند راضی بوده وبه مشتریان دائم ما تبدیل شده اند.

بلافاصله بعد از دریافت سفارش از مشتریان محترم اتومبیل مناسب با حجم سفارش برای بارگیری فرستاده می شود و سریعا بعد از بارگیری پوکه و دریافت بارنامه به سمت شهر مقصد راوانه خواهد شد ( بدون فوت وقت )  .

مشخصات پوکه معدنی جهان پوکه قروه :

* پوکه قروه ارزان و سبک تر از پوکه سایر مناطق است (دارای وزن حجمی ۵۵۰ الی ۷۵۰کیلو گرم برمتر مکعب)

* دارای خاصیت عایق صوت و حرارت می باشد

* خاصیت ضد حشره و ضد موریانه ای دارد

* برای شیب بندی ساختمان از پوکه های سایر نقاط بهتر است ( هم سبکتر و هم مقاومتر از پوکه معدنی دیگر مناطق کشور می باشد  )

انواع پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه در انواع متفاوت موجود است که هرکدام از آنها در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

Qorveh Pumice

انواع مختلف پوکه دارای وزن و اندازه متفاوتی ازهم هستند . نام انواع پوکه معدنی قروه به شرح زیر است :

 • بادامی
 • نخودی
 • فندقی
 • آبنما
 • عدسی
 • ماسه ای

در حالت کلی چند نوع از پوکه می توانند دارای کاربرد مشابهی باشند . اما این موضوع باعث نمی شود که نام آنها را از هم جدا نکرد . همانطور که گفته شد انواع پوکه دارای وزن و اندازه متفاوت از هم هستند . به همین دلیل استفاده از انواع مختلف در یک کاربرد نتیجه یکسانی نمی دهد .

در این حالت که می توان از دو یا چند نوع پوکه معدنی برای یک کار ( برای مثال شیب بندی ) استفاده کرد ، تشخصی اینکه از چه نوع پوکه ای  و در کجا استفاده شود با معمار و یا مهندس ساختمان است .

کاربرد پوکه:

 1. شیب بندی پشت بام و کف طبقات
 2. تولید بلوک سبک
 3. تولید انواع بتن سبک
 4. ساخت نما های زیبا مانند آبنما
 5. استفاده در شیلات
 6. استفاده در کشاورزی
 7. در صنعت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد
 8. استفاده در آکواریوم
 9. استفاده از پوکه در ساخت سد

کاربردهای پوکه معدنی

پوکه معدنی به عنوان عایق صدا :

پوکه قروه به دلیل تخلخل بسیار بالا که به سبب  گیر افتادن هوا در درون ماده معدنی ایجاد می شود مانع از انتشار صوت می گردد. پوکه معدنی با تخلخل بالا عایقی بسیار خوب در برابر صوت می باشد . این خاصیت پوکه معدنی واقعا در زندگی سبب بالا رفتن سطح آرامش می شود.

از طرفی به خاطر عایق صدا بودن از پوکه معدنی در دیوار موتورخانه ها استفاده می شود . همچنین پوکه به دلیل ویژگی هایی که دارد به عنوان عایق برودت و گرما نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

پوکه معدنی در تولید بتن سبک :

یا استفاده از پوکه در تولید بتن ، بتنی بسیار سبک و مقاوم به دست خواهد آمد .برای تولید بتن از پوکه نوع عدسی استفاده می شود .با توجه به اینکه پوکه دارای درجه سختی بسیار بالایی است در ترکیب با بتن به ملات بدست آمده مقاومت بسیار بالایی می بخشد . تحقیقات انجام شده در این زمینه به این نتیجه رسیده اند  که تولید بتن با پوکه می تواند به صورت کاملا چشمگیر در مقاومت بتن اثر گذار باشد .تولید این نوع از بتن در علم ساختمان سازی امروز بسیار مورد توجه است .

پوکه در شیب بندی :

سه دلیل می توان نام برد که چرا باید از پوکه معدنی در شیب بندی سقف و کف استفاده کرد :

 1. وزن بسیار کم که در نتیجه وزن کلی سازه نیز به طرز چشمگیری پایین می آید .
 2. مقاومت بسیار بالا
 3. محافظ در برابر خوردگی ، از خوردگی لوله ها جلوگیری می کند .

برای شیب بندی متناسب با نوع نیاز می توان از انواع پوکه معدنی استفاده کرد . شما عزیزان برای اینکه بدانید کدام نوع پوکه برای ساختمان شما مناسب است ، باید با معمار یا بنای خود مشورت کنید در غیر این صورت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و در مورد نوع پوکه و همچنین نحوه خرید و ارسال آن با مشاوران فروش ما مشورت کنید و در کوتاهترین زمان پاسخ سوال های خود را دریافت کنید .

پوکه معدنی در تصفیه آب :

به دلیل تخلخل بالای پوکه می توان از آن برای تصفیه آب استفاده کرد .

پوکه معدنی استفاده شده در تصویه خان باید خالص و بدون دانه های کوچک پودری باشد .

پوکه در تصویه خانه در حوضچه های آب مورد استفاده قرار می گیرد .

پوکه در تصویه خانه ها نقش جاذب مواد آلوده را بر عهده دارد .

پوکه معدنی در کشاورزی :

به دلیل تخلخل بالای پوکه معدنی آن را با خاک گلخانه و زمین کشاورزی ترکیب می کنند که باعث تنفس بهتر خاک می شود . همچنین پوکه معدنی مخلوط در خاک توانایی این را دارد که آب موجود در خاک را برای مدت طولانی تری حفظ کند که این خود موجب صرفه جویی در مصرف آب و کم کردن هزینه ها خواهد شود .

زمانی که پوکه با خاک مخلوط می شود مواد معدنی موجود در آن به خاک و از آن به گیاه منتقل شده و باعث رشد آن می شود که نتیجه آن باروری بیشتر محصول است .با مخلوط کردن پوکه با خاک فضای بیشتر و بهتری برای عبور اکسیژن مهیا می شود .در نتیجه اکسیژن بیشتری به گیاه رسیده و رشد آن را بهبود می بخشد .

استفاده از پوکه معدنی در نساجی :

در نساجی برای اینکه پارچه تولید شده کیفیت بهتر و طول عمر بالاتری داشته باشد ؛ پارچه را سنگشور می کنند .در نتیجه سنگ شور کردن پارچه و بالا رفتن کیفیت آن ارزش مادی آن نیز به مراتب بالاتر می رود .به دلیل ویژگی های پوکه معدنی استفاده از آن در سنگ شور کردن پارچه استفده می کنند که امروزه رواج یافته است  و در صنایع نساجی در دستگاه های مخصوص سنگشور پارچه از پوکه معدنی استفاده می شود .

استفاده از پوکه معدنی در ساخت سد های آبی :

در ساخت سد های آبی نیز از پوکه استفاده می شود .بدین صورت که در هنگام ساخت ملات یا بتن ، پوکه معدنی نیز به آن اضافه می شود .استفاده از این سنگ معدنی باعث می شود که لجن ها در اطراف دیواره های سد رشد نکنند .این به خاطر خاصیت ضد باکتری بوند پوکه است .از آنجایی که این ماده معدنی دارای خاصیت عایق داما بودن است ، استفاده از آن باعث می شود و سبب می شود که دیواره ها در برابر ترک خوردگی بسیار مقاوم باشند .همچنین باعث می شود که سدهایی که در آن ها از پوکه معدنی استفاده شده است در برابر زلزله مقاوم باشند .

پوکه ریزی ساختمان

بعد از تمام شدن کار ساخت دیوارها و به قولی تمام شدن سفت کاری ساختمان ، نوبت به کف سازی می رسد .یکی دیگر از مراحل مهم ساخت ساختمان کف سازی است .برای کف سازی ساختمان باید پوکه ریزی انجام شود . به این معنی که پوکه را روی کف ریخته ، به طوری که تمام کف را بپوشاند . بعد از اینکه به مقدار کافی پوکه معدنی روی کف ریخته شد و به ارتفاع مورد نظر رسید، باید سطح کف کاملا صاف و یک دست شود .ریختن پوکه معدنی در کف ساختمان برای شیب بندی و یا بالا بردن ارتفاع کف ؛ پوکه ریزی می گوییم . با شیب بندی ساختمان با استفاده از پوکه وزن کلی سازه پایین آمده که از این نظر ساختمان ایمنی خواهیم داشت. به طوری که دیوارها و یا ستون ها بار اضافی ناشی از شیب بندی با مصالح دیگر را تحمل نمی کنند . در گذشته برای کف پوشی از خاک استفاده می شد . اینکار برای خانه های ویلایی که آن زمان بیشتر خانه ها از این دست بودند انجام می شد . کف پوشی برای خانه های ویلایی موردی ندارد .

اما امروزه با ساخت ساختمان های چندین طبقه حتما باید از پوکه معدنی برای کف پوشی استفاده شود .

ارسال پوکه معدنی به تمامی نقاط کشور

با توجه به خصوصیات برتر پوکه قروه و کاربردهای متنوع آن ، این پوکه از تمامی شهرها در استان های کشور مشتران زیادی دارد .در جهان پوکه به صورت سفارش تلفنی به تمام نقاط ایران پوکه معدنی درجه یک و خالص ارسال می شود. که این امر موجب سهولت سفارش برای هموطنان عزیز شده است .از آنجا که کرایه ها تا شهرهای مختلف کشور متفاوت است ، می توانید برای اطلاع از کرایه بار تا شهر خود با ما تماس بگیرید و شهر و محل مورد نظر را گفته تا کرایه از باربری استعلام شده و خدمت شما اعلام شود. ارسال پوکه معدنی قروه در تمام ایام هفته و بدون تعطیلی انجام می شود .بارگیری و ارسال پوکه به نقاط مختلف کشور انجام شده و با توجه به فصل ساخت و ساز تعطیلی ندارد .

کاربرد پوکه معدنی در ساختمان سازی

پوکه معدنی از معادن مختلفی در کشور برداشت می شود و در ساختمان سازی کاربرد های زیادی دارد که شیب بندی و کف سازی از مهم‌ ترین آنها هستند. در یک ساختمان حجم زیادی از انواع دانه بندی پوکه نیاز است به همین دلیل نیاز است در خرید عمده پوکه معدنی برخی نکات مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت، کیفیت کار مورد قبول واقع شود پس به طور کلی بهتر است تا بهترین نوع پوکه معدنی استفاده شود.

بهترین مرکز فروش پوکه باکیفیت

همانطور که اشاره شد استفاده از بهترین نوع پوکه در ساختمان سازی مهم است و خرید از بهترین مرکز فروش تا حدی شما را به این سمت سوق خواهد داد. جدای از موارد فوق، برخی از نکات در خرید پوکه باید از سمت خریدار مورد توجه قرار گیرد که به طور خلاصه چند مورد از مهم‌ ترین آنها را نام می‌ بریم:

 • انتخاب سبک ترین نوع پوکه به شما کمک می کند تا ساختمان شما سبک تر باشد
 • خرید پوکه ارزان، در کاهش هزینه های نهایی کمک بزرگی می کند
 • مقاومت و استحکام پوکه از مواردی است که باید بیشتر بدان توجه شود، زیرا پوکه هایی که دارای بافتی نرم و شکننده هستند باعث نشست و آسیب به سقف خواهند شد.

خرید پوکه مرغوب قروه

جهت سفارش و دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید و تهیه بهترین نوع پوکه می توانید با شماره دفتر مرکزی جهان پوکه در شهرستان قروه به شماره ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹ تماس حاصل نمایید و یا با شماره همراه ۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸ تماس حاصل نمایید. سعی و تلاش ما جلب رضایت مشتری است. کیفیت را با ما تجربه کنید. ***با اولین خرید به مشتری دائم ما تبدیل خواهید شد ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *