کاربرد پوکه معدنی قروه در کشاورزی

در حالت کلی دو نوع پوکه وجود دارد پوکه از نوع معدنی و پوکه از نوع صنعتی. در اینجا ما قصد داریم مروری بر پوکه معدنی داشته باشیم و سپس درباره یکی از مهم ‌ترین و جالب ترین کاربرد های آن یعنی کاربرد پوکه معدنی در امر مهم کشاورزی به ارائه توضیحات جالبی اشاره کنیم.

نحوه تشکیل پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی نتیجه فعالیت آتش فشان های فعال در زمان های گذشته است. هنگامی که آتشفشان شروع به فعالیت می‌ کند از دهانه ‌ی آن نوعی مواد مذاب به شکل گاز خارج می ‌شود. این گاز دارای میزان تخلخل بسیار بالایی است و رفته ‌رفته به کناره‌ های کوه  های آتشفشانی می ‌نشیند و با سرد شدن و با گذر زمان به مرور پوکه معدنی را تشکیل می‌ دهد.

پوکه معدنی قروه کردستان

پوکه معدنی معمولاً در رنگ ‌های مختلفی از قبیل مشکی، خاکستری و سفید مایل به زرد به طور طبیعی دیده می ‌شود.

پوکه معدنی قروه دارای بهترین ابعاد بوده و در سایز های گوناگونی دیده می شود که هر کدام از آن‌ها کاربرد  و استفاده به خصوص مربوط به خود را دارد.

از کاربرد های پوکه معدنی قروه می‌ توان به: ساخت انواع بلوک، استفاده برای شیب بندی و همچنین به کار گیری در صنعت روز کشاورزی و… اشاره کرد.

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی

کاربرد پوکه معدنی در امر کشاورزی و باغ داری بسیار گستره و بالا می باشد و تأثیر شگفت انگیزی بر روی کیفیت محصولات کشاورزی می ‌گذارد و به نوبه خود و با توجه به هزینه پایین برای تهیه آن می توان گفت که استفاده از آن در همه گلخانه ها و باغات از نظر اقتصادی به صرفه است.

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی : استفاده از پوکه معدنی در امر کشاورزی را به همه هموطنان عزیز پیشنهاد می کنیم ماسه پوکه معدنی که در دانه های ریز و شبیه به ماسه معمولی تولید و عرضه می شود سبب بالا بردن میزان تولید و بالا بردن میزان کیفیت محصولات کشاورزی شما می شود.

استفاده از پوکه معدنی در کشاورزی نیاز شما را به استفاده از انواع تقویت کنندگان گل و گیاه و درخت که به صورت صنعتی و شیمیایی تولید می شوند را تا حد قابل توجهی کمتر می کند که این امر هم از نظر اقتصادی به صرفه است و هم باعث می شود میزان مواد شیمیایی در محصولات کشاورزی کمتر شده و به بالا بردن سلامت جسمی افراد جامعه کمک فروانی می کند.

مزایای پوکه معدنی نسبت به خاک معمولی در امر کشاورزی

 1. پوکه معدنی قروه دارای وزن پایینی است. به دلیل وزن کم پوکه می ‌توان در هر مکان و موقعیتی مثل: گلخانه، گلدان، باغچه و… به صورت کلی و جزئی از آن استفاده کرد.
 2. پوکه معدنی متخلخل است بر عکس خاک که آب را فوراً تبخیر می ‌کند پوکه آب را درون خودش نگه می ‌دارد و نیازی به آبیاری مکرر و زود به زود نیست.
 3. پوکه معدنی سرشار از گوگرد طبیعی است و امروزه از گوگرد برای تقویت باغات میوه استفاده می شود پس به دلیل وجود مواد معدنی در پوکه معدنی به سالم ماندن گیاه و درختان در باغات کشاورزی کمک فراوانی می ‌کند و باعث بیشتر شدن رشد گیاهان و درختان مختلف می شود.
 4. تخلخل پوکه معدنی باعث رشد سریع ‌تر گیاه می ‌شود و این خاصیت تنها در پوکه معدنی تخلخل وجود دارد.
 5. به دلیل اینکه پوکه معدنی در حرارت بسیار بالا تولید می ‌شود، خاصیت ضد باکتری بالایی دارد و همچنین باعث می شود که حشرات و موریانه و مورچه به سمت درختان و باغات کمتر بیایند.

مزایای پوکه معدنی نسبت به ماسه در امر کشاورزی

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی : برای قلمه زنی گیاهان حتماً باید از خاکی استفاده شود که میزان تخلخل بالایی داشته باشد در غیر این صورت قلمه گیاه پوسیده  شده و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود. برخی از افراد برای این کار از ماسه استفاده می ‌کنند و این امری اشتباه است. زیرا:

 1. ماسه برعکس پوکه معدنی توانایی نگه داری آب برای مدت خاص و معین و طولانی را ندارد و بلافاصله بعد از آبیاری بعد از مدت کوتاهی آب را از دست می ‌دهد.
 2. برخی از آفت ‌ها و بیماری ‌ها در ماسه به صورت پنهان قرار دارند. در صورتی که محیط گیاه مرطوب باشد آفت شروع به فعالیت می ‌کند و ریشه گیاه را از بین می‌ برد و باعث خشک شدن می شود. در حالی که پوکه از این امر جلوگیری می ‌کند و این امر به دلیل دارا بودن خاصیت ضد باکتری بودن پوکه معدنی است.

مزایای استفاده از پوکه معدنی قروه در کشاورزی

 1. استفاده از پوکه در کشاورزی موجب می ‌شود تا در مصرف آب هم صرفه جویی شده بطوری که پوکه معدنی از تبخیر آب جلوگیر می کند و خاک به مدت طولانی تری مرطوب و نمناک باقی می ماند.
 2. استفاده از پوکه در کشاورزی موجب تقویت نگهداری آب و مواد غذایی در گیاه و درختان می‌ شود.
 3. استفاده از پوکه در کشاورزی موجب می ‌شود تا از رشد گیاهان هرز در اطراف گیاه و درختان در باغات جلوگیری می ‌کند.
 4. پوکه معدنی خاصیتی دارد که موجب می شود حشرات موزی همانند: پشه، سوسک، موش و… به محصولات کشاورزی نزدیک نمی ‌شوند.
 5. استفاده از پوکه در کشاورزی موجب می ‌شود به دلیل داشتن منافذ باز در بین ذرات هوا امکان جا به جا شدن در آن را داشته باشد.
 6. استفاده از پوکه در کشاورزی موجب می ‌شود تا خاک کشاورزی دچار ترک خوردگی نشود و این امر به رشد گیاه و درخت کمک می کند.
 7. پوکه به دلیل خروج از معدن املاح معدنی فراوانی را با خود به همراه دارد و آن را به گیاه منتقل می ‌کند و باعث رشد و قوی شدن گیاه و درخت می شود.
 8. وجود پوکه معدنی در خاک کشاورزی موجب بهبود و تقویت رشد گیاه می‌ شود.

قیمت پوکه معدنی قروه مناسب برای کشاورزی

درباهر هزینه می توان گفت که قیمت پوکه معدنی به صورت متر مربع محاسبه می شود و نسبت به کارایی بالایی که دارد از همه مصالح مشابه خود از نظر قیمت و هزینه به صرفه تر بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

اگر قصد خرید پوکه معدنی برای کشاورزی را دارید ولی از قیمت آن بی خبر هستید می ‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و با تماس با ما از لیست قیمت ‌ها با اطلاع شوید و همچنین در صورت تمایل و نیاز پوکه معدنی را با پایین ترین قیمت تهیه کنید. شهرستان قروه دارای پوکه معدنی خالص و درجه یک بوده که به سراسر کشور ارسال می گردد. تفاوت قیمت و کیفیت محصول را از ما بخواهید. پوکه معدنی محصولی پرکاربرد و طبیعی.

شماره همراه: ۰۹۹۲۲۴۸۱۷۷۸ و شماره دفتر: ۰۸۷۳۵۲۴۹۳۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *